Marszałek Senatu RP przyjął ambasadora Sri Lanki

l1eUwmOfZlOY5YVUlAimgl6389Marszałek Senatu Stanisław Karczewski przyjął ambasadora Sri Lanki Tissa Wijeratne, rozpoczynającego misję dyplomatyczną w Polsce.

Ambasador poinformował marszałka o wynikach niedawnych wyborów prezydenckich i parlamentarnych na Sri Lance i utworzeniu rządu jedności narodowej. Ambasador podkreślił, że nowy rząd przywiązuje dużą wagę do stosunków gospodarczych i politycznych z Indiami, Chinami i Pakistanem oraz z Unią Europejską. Zwrócił też uwagę na fakt, że w nadchodzącym roku przypada 60. rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych między Sri Lanką a Polską. Jego zdaniem to dobry moment do zainicjowania współpracy pomiędzy obu parlamentami.

 

Marszałek Stanisław Karczewski zaznaczył, że pierwszym krokiem w kierunku współpracy międzyparlamentarnej będzie ustanowienie polsko-cejlońskiej grupy parlamentarnej. Dodał, że osobiście poprze taką inicjatywę. Marszałek poinformował ambasadora o aktualnych pracach legislacyjnych i najpilniejszych zadaniach Senatu, w tym związanych z planowaną reformą służby zdrowia.

 

Źródł/Foto: Senat RP